Responsywna strona internetowa

Strona RWDresponsywna strona internetowaJeszcze około piętnaście, dwadzieścia lat temu większość z nas korzystała z internetu za pośrednictwem komputera. Strony ładowały się długo, a przez fakt, że korzystaliśmy z internetu wyłącznie na standardowych, kineskopowych monitorach i komputerach stacjonarnych, wymiary stron były mniej więcej takie same. Niewiele osób projektowało responsywne strony internetowe, ponieważ nie były one po prostu konieczne. Gdy zmniejszaliśmy manualnie okno przeglądarki by na przykład zmieścić dwa otwarte okna na monitorze, layout (układ) przeglądarki nie zachowywał się responsywnie, lecz po prostu w jej rogach pojawiał się suwak, dzięki któremu można było przewijać części strony. Patrząc na to z perspektywy współczesnego użytkownika internetu wydaje się to nieco egzotyczne, to fakt. Jednak w ciągu dwudziestu lat na szczęście wiele się zmieniło.

Praktycznie każde urządzenie domowe jest podłączone obecnie do internetu, a co z tym się wiąże, strony internetowe wyświetlane są na rozmaitej wielkości wyświetlaczach. Aby uniknąć sytuacji sprzed piętnastu-dwudziestu lat, zostały wdrożone responsywne strony internetowe. Czym jest zatem responsywna strona internetowa? Jak łatwo się teraz domyślić, jest to strona przystosowana do wyświetlania na zróżnicowanych szerokościach ekranu. Od tradycyjnych stron internetowych różni się tym, że wszystkie jej elementy oparte są na siatce, która podczas zmniejszania lub zwiększania wielkości ekranu, dostosowuje się razem z nim. Dzięki temu nic nie zostaje ucięte, nie trzeba również używać suwaka prawo-lewo, aby zobaczyć całą treść.

Przy obecnej niesamowicie zróżnicowanej gamie monitorów, telefonów, smartwatchy czy tabletów, strona internetowa musi obsłużyć prawidłowo wiele urządzeń bez żadnych zakłóceń. Posiadanie strony internetowej z responsywnym layoutem jest tak zwanym must-have, ponieważ jeśli strona będzie wyświetlać się użytkownikowi w dziwny, nietypowy sposób, użytkownik po prostu zrezygnuje z dalszego przeglądania, a Ty stracisz potencjalnego klienta. Aby uzyskać wycenę responsywnej strony internetowej kliknij tutaj.