Strona One Page

Czym jest strona One Page?strona one pageKiedy myślimy o stronie internetowej, to zazwyczaj mamy na myśli witrynę, która jest dość rozbudowana, posiada kilka lub nawet kilkanaście podstron. Aby obsłużyć taką stronę potrzebna jest również nawigacja, która sprawnie poprowadzi nas w wybranym przez nas kierunku. Raczej rzadko słyszy się o bardzo prostych stronach, które w zasadzie składają się wyłącznie ze strony głównej i niczego więcej. A to błąd, ponieważ są one świetnym sposobem na promowanie swojego początkującego biznesu! Takie ultrakrótkie strony są znane pod nazwą strony one page.

Czym jest strona one page i kto powinien się na nią zdecydować? Jest to mini strona, która nie zawiera dodatkowych podstron, ani górnej nawigacji (ewentualnie nawigacja z kotwicą, prowadzącą do danego działu). Wiele osób uważa, że siła tkwi w prostocie, dlatego też te strony cieszą się sporą popularnością. Dzięki nim zmniejszamy ryzyko, że użytkownik błądzący po wielu podstronach w końcu się znudzi i po prostu zamknie przeglądarkę. Albo przytłoczony mnogością wyboru odłoży decyzję zakupową na później, a następnie zapomni do niej wrócić. Ze stroną one page takie ryzyko nam nie grozi!

Ze względu na to, że dysponujemy dosyć ograniczoną ilością miejsca (głównie dlatego, że taka strona nie może być nieskończenie długa, a jej przewijanie nie powinno zajmować użytkownikowi więcej niż dwie minuty), powinna ona zawierać możliwie jak bardziej podstawowe informacje, takie jak zakres działalności, opis oferowanych usług oraz oczywiście metoda kontaktu. Nie może również zabraknąć zachęcających zdjęć, ponieważ szata graficzna jest drugim po opisie czynnikiem, który wpływa na zwiększenie atrakcyjności strony. Oprócz tego można zdecydować się na dodatkowe elementy takie jak subtelna, lub bardziej efektowna animacja, która zachęca użytkownika do interakcji. Taka strona jest jak nasza wizytówka, a my mamy tylko jedną szansę, żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie, dlatego też warto zwrócić się o realizację strony one page do specjalistów. Kliknij tutaj aby otrzymać wycenę oraz poznać przybliżony czas realizacji.