Tworzenie landing page

Projektujemy strony typu landing pagetworzenie landing pageLanding page to zazwyczaj krótka strona, na którą trafia się po kliknięciu w banner reklamowy, na przykład w mediach społecznościowych, blogu, czy na stronie internetowej. Taka reklama zazwyczaj pojawia się kiedy użytkownik wcześniej szukał podobnych słów kluczowych w swojej wyszukiwarce internetowej lub odwiedzał podobne strony. Reklama może również trafić do użytkownika za pomocą odpowiedniego profilowania.

Dajmy na to, że właściciel biznesu prowadzi sklep w jednym z miast z ubraniami dla nastolatków. Mógłby więc sprofilować swoją reklamę tak, aby na mediach społecznościowych trafiała do nastolatków między 12 a 19 rokiem życia zamieszkujących miasto, w którym znajduje się jego sklep. Gdy użytkownik kliknie już w taką reklamę, zostanie przekierowany na stronę landing page. Tworzenie landing page zazwyczaj nie jest procesem czasochłonnym ze względu na jej prostą strukturę. Dobrze stworzony landing page będzie przede wszystkim zachęcał do skorzystania z oferty lub kupna produktu przez odpowiednie opisy i zdjęcia.

Nie należy również zapominać, że użytkownicy internetu często sprawdzają opinie innych przed zakupem. Warto więc dodać sekcję na naszym landing page z opiniami poprzednich klientów, ponieważ to znacznie podniesie wiarygodność naszej strony. Wisienką na torcie będzie odpowiednia ilość przycisków CTA (z ang. Call to Action), czyli po prostu przycisków, które skierują użytkownika do tak zwanej konwersji, czyli zakupu lub zamówienia wizyty w celu skorzystania z oferty. We wszystkim jednak potrzebny jest umiar. Sporym nadużyciem jest używanie takich przycisków przy każdym zdjęciu czy opisie, ponieważ jest to zachowanie przypominające natrętnego akwizytora.

Dzięki naszemu kilkunastoletniemu doświadczeniu, tworzenie landing page to dla nas chleb powszedni. Jesteśmy w stanie doradzić odpowiednie rozwiązania dla kampanii reklamowej Twojej firmy w ciągu dwudziestu czterech godzin. Zapraszamy do odwiedzenia zakładki kontakt w celu omówienia szczegółów Twojej strony landing page.