Leksykon tworzenia stron - B

Leksykon tworzenia stron

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | W | Z


leksykon tworzenia stron - b

Banner


Banner to jedno z główniejszych narzędzi komunikacji online. Możemy spotkać je w nagłówkach stron, sklepów internetowych, ale również na blogach i w social mediach. Daje to szeroki wachlarz możliwości promocyjnych i ogłoszeniowych, ale jak zaprojektować banner? Niezbędne jest zadbanie o odpowiedni rozmiar bannera, dołączenie zdjęć wysokiej jakości a następnie przekucie tych elementów w przykuwający wzrok design. Potrzebujesz kilku bannerów do promocji swojego biznesu? Odwiedź zakładkę kontakt i odpisz nam swoje potrzeby, a my przygotujemy propozycje dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Blog


Blog w swojej niezbyt długiej historii przeszedł zaskakującą przemianę - z prywatnych, cyfrowych pamiętników do miejsca skupiającego profesjonalistów z różnych dziedzin. Jakie możliwości blog otwiera przed przedsiębiorcami? Zakładając firmowego bloga opisującego dziedzinę działania Twojej firmy nie tylko pokazujesz, że jesteś profesjonalistą w swojej branży, lecz również poszerzasz grono swoich potencjalnych klientów. Branżowe artykuły linkujące do Twojego sklepu internetowego mogą powiększyć przychód firmy nawet o kilkaset procent!

Bootstrap


Bootstrap to popularny framework front-endowy, który ułatwia projektowanie responsywnych stron internetowych. Został stworzony przez Twittera i udostępniony jako projekt open-source. Bootstrap zawiera gotowe komponenty, takie jak przyciski, formularze, nawigacje i wiele innych, które można łatwo dostosować i zintegrować z innymi elementami strony. Dzięki temu projektowanie stron internetowych staje się prostsze i szybsze, ponieważ nie trzeba pisać kodu od podstaw. Bootstrap jest również wyposażony w siatkę (grid system), która pozwala na łatwe ustawianie i zarządzanie elementami strony, co ułatwia projektowanie stron responsywnych, które dobrze wyglądają na różnych urządzeniach. Bootstrap jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do projektowania stron internetowych, szczególnie wśród początkujących programistów i osób, które nie mają specjalistycznej wiedzy technicznej.

Bezpieczna strona www


Bezpieczeństwo w internecie wciąż wielu z nas kojarzy się wyłącznie z posiadaniem zainstalowanego antywirusa na komputerze. Niestety już od dawna nie jest to wystarczające, a zadbanie o bezpieczną stronę internetową wymaga wielu kroków. Przede wszystkim strona powinna być zaopatrzona w certyfikat SSL. Bezpieczna strona www powinna być oparta również na sprawdzonym hostingu z dostępem do częstych aktualizacji. Zadbaj również o skomplikowane hasła i twórz kopie zapasowe wszystkich plików. Dzięki temu masz szanse uniknąć ataków hakerskich a w razie utraty plików, będziesz w stanie błyskawicznie odbudować stronę bez utraty danych. Jeżeli potrzebujesz pomocy w odbudowie własnej strony, lub nie jesteś pewny, czy twoja strona jest bezpieczna, skontaktuj się z nami w celu bezpłatnej konsultacji.

Ban


Słowo ban jest popularne przede wszystkim w środowisku forów internetowych. Oznacza ono tymczasowe lub długotrwałe zawieszenie konta użytkownika z powodu naruszenia regulaminu lub strony internetowej.

Black hat SEO


Black hat SEO to działania w sieci, które nie są zgodne z wytycznymi google dla webmasterów. Należą do nich między innymi upychanie słów kluczowych, generowanie wielu bezwartościowych podstron, ukrywanie treści i elementów w kodzie, niejawne przekierowania czy wyłudzanie informacji. Za praktyki Black Hat SEO grożą sankcje w postaci założenia filtra powodującego spadek ruchu i pozycji strony internetowej. Sankcją może być również usunięcie strony z indeksu google oraz utrata wartości PageRank.

Baza danych


Baza danych to zorganizowany zbiór informacji, który umożliwia efektywne przechowywanie, zarządzanie i wyszukiwanie danych. Wykorzystywane są zarówno w biznesie, jak i w życiu codziennym, służąc do obsługi takich systemów jak bankowość, e-commerce czy zarządzanie zasobami ludzkimi. Bazy danych mogą przyjmować różne struktury, w tym relacyjne, nierelacyjne czy obiektowe. Dostęp do nich jest regulowany poprzez systemy zarządzania bazami danych (DBMS), takie jak MySQL, PostgreSQL czy MongoDB. Dzięki tym narzędziom, użytkownicy mogą tworzyć, modyfikować i analizować dane w bazie, a także kontrolować dostęp do nich, zabezpieczając je przed nieautoryzowanym dostępem.

Backlinks


Backlinki, znane również jako odnośniki wsteczne, są linkami prowadzącymi do konkretnej strony internetowej z innych witryn. Są jednym z kluczowych czynników wpływających na pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwania, szczególnie w przypadku Google. Wartość backlinków wynika z założenia, że strona z większą ilością odnośników z innych, wartościowych źródeł jest bardziej wiarygodna i wartościowa dla użytkowników.
Jakość backlinków jest równie ważna jak ich ilość, ponieważ wysokiej jakości odnośniki z autorytatywnych stron przyczyniają się do lepszego pozycjonowania. W praktyce oznacza to, że wartościowy backlink powinien pochodzić z dobrze ocenianej witryny o tematyce związanej z odsyłaną stroną. W procesie pozycjonowania, strategie zdobywania backlinków, takie jak marketing treści, współpraca z innymi stronami czy guest blogging, są często stosowane w celu zwiększenia widoczności strony w wynikach wyszukiwania.